پیش درآمدی بر سال جدید🌷🌷🌷

سال ۱۳۹۶ سالی پرفراز و نشیب در عرصه ی مهاجرت بود. برخی برنامه های مهاجرتی جذابیت گذشته خود را نداشتند و برخی برنامه ها در روزهای پایانی سال شرایط پذیرش و تشکیل پرونده را تغییر دادند. برنامه هایی چون نیروی متخصص کبک هم همچنان بسته ماندند تا این انتظار طولانی تبدیل به چاره ای برای اقدام از طریق ویزای تحصیلی گردد که همانگونه که شاهد بودید در روزهای پایانی سال بدلیل افزایش ناگهانی قیمت ارز، باعث برهم زدن محاسبات برآوردهزینه تحصیل و نهایتن انصراف برخی از ادامه ی پیگیری ویزای تحصیلی گردید.
با تمامی این اوصاف هنوز آمار پذیرش و قبولی متقاضیان ایرانی حاکی از اینست که ایرانیان، همچنان جزو ۵ کشور اول از نظر تعداد دریافت ویزای اقامت دایم کانادا هستند.

علیرغم آنکه همچنان تراکم جمعیتی ایرانیان در سه شهر مونترال، تورنتو و ونکوور می باشد ولی سهل تر بودن اقدام برای اخذ اقامت دایم کانادا از طریق برنامه های استانی باعث گردیده که روزبروز شاهد گسترش پراکندگی جامعه ی ایرانی درهرکوی و برزن این دیار و افزایش کامیونیتی های ایرانی در دیگر شهرها و استانهای کانادا باشیم.

از طرفی چشم انداز مهاجرت به کانادا طی سه سال آینده بر اساس اعلام وزیر مهاجرت، مبتنی بر افزایش پذیرش در هرسال بوده بطوریکه طی سه سال آینده بالغ بر ۳۰۰هزار نفر مهاجر پذیرفته خواهد شد که بنوبه ی خود مایه ی دلگرمیست. در این میان، عمده ترین مشکلی که برای اقدام در زمان مناسب در بین متقاضیان ایرانی مشاهده گردید، عدم برخورداری از مدرک زبان برای اخذ اقامت دایم یا ویزای تحصیلی بود. از اینرو متقاضیانی که بتوانند این چالش نه چندان سخت را از پیش پای خود بردارند می توانند امیدوار باشند که در سال جدید ۱۳۹۷ جهت اقدام به مهاجرت و یا تحصیل در کانادا پرونده خود را تشکیل دهند. اصطلاحی فرانسوی هست با این مضمون sois comme un fourmi یعنی مانند یک مورچه باش، اگر درمسیر یک مورچه مانعی قراردهید و این مانع یا موانع را به شکلها و حالتهای گوناگون ایجاد کنید ، مورچه آنقدر تلاش و سماجت می کنه و مسیرخودش رو تغییر می ده تا در مسیراصلی رسیدن به هدفش قرار بگیره مگر اینکه با یک لنگه کفش کلن بزنید نیست و نابودش کنید 😎

کلام آخر اینکه امیدوارم سال ۱۳۹۷بر همه ی شما دوستان و همراهان، فرخنده و خجسته باشه و استوار، شکیبا و خستگی ناپذیر در راه رسیدن به اهداف بلند زندگیتان پیروز و سربلند باشید.

عرفان ایرانی
۲۸ اسفندماه ۱۳۹۶
۱۹ مارچ ۲۰۱۸

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *