اهمیت گرفتن مدرک زبان

روی سخن من در این نوشتار، با کسانیست که یا قصد مهاجرت از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی را دارند(بخصوص برنامه نیروی متخصص فدارل ، کبک یا دیگر استانها) یا قصد گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس به بالا تر.
بعبارتی متقاضیانی که بدنبال ویزای توریستی یا بازدید و یا ویزای تحصیلی برای فرزندان در مقطع دبستان و دبیرستان و کسانیکه قصد تحصیل در دوره های کاردانی یا فنی حرفه ای را دارند در این نوشتار، مخاطب من نیستند.

این بحث را از این جهت باز می کنم که بارها و بارها و شاید قریب بیش از نود درصد از کسانیکه شرایطشان ارزیابی می گردد با چالش نداشتن مدرک زبان مواجهند بعبارتی تمامی پارامترهای خوب را دارا می باشند جز داشتن مدرک زبان.

برای مثال دوست عزیزی که مشخصاتشون رو در گروه تلگرامی ما عنوان کردند همه ی پارامترهای خوب برای اقدام از طریق نیروی متخصص رو دارند،مدرک تحصیلی فوق لیسانس، شرایط سنی با حداکثر امتیاز، سابقه کار با حداکثر امتیاز، رشته ی تحصیلی 9 امتیازی ولی شاید براتون جالب باشه که بدونید تنها 4 امتیاز با واجد شرایط بودن برای اقدام از طریق برنامه نیروی متخصص استان کبک فاصله دارند آن هم بخاطر نداشتن مدرک زبان و شاید تعجب کنید اگر بگویم ایشان فقط کافی بود مدرک آیلتس جنرال با نمره 5 در هرمهارت در دستشان بود…. کار، تمام بود.

ذکر این نکته ضروریست کسانیکه پیش زمینه دانش زبان فرانسه هم داشته باشند حتی در برنامه های مهاجرتی فدرال و برنامه های استانی دیگر و نه تنها کبک، از شرایط بسیار بسیار بهتری برخوردار خواهند بود.البته کسانیکه فقط می خواهند از امتیاز زبان انگلیسی بهره مند شوند و تمامی تمرکزشان را روی این زبان بگذارند باید تلاش بیشتری برای کسب نمره بالاتر در امتحان آیلتس بخرج دهند.

تمامی تلاش ما بر این خواهد بود که هر کس به فراخور حال و روزش و برنامه مهاجرتی مورد نظرش، بگونه ای هدایت شود که در سطح مورد نیاز از دانش زبان تحت آموزش قرار گیرد.این بدین معنیست که هرکسی باید خود، این خیز اولیه را بردارد، چه سطح زبان آیلتس 5 برایش کفایت کند چه سطح زبان 6.5 یا 7 آیلتس.

همچنین یک اصل رو هیچ وقت فراموش نکنید، اصل روشن بودن هدفتون و پیگیری و پشتکار برای رسیدن به آن پس، اگر واقعن قصد مهاجرت دارید دانش زبان، اصلی ترین چالش پیش روی شما خواهد بود حال چه قبل از اقدام برای تشکیل پرونده و چه بعد از دریافت اقامت دائم و شروع زندگی در سرزمین جدید. پس چه بهتر که از پس این چالش در زمانیکه در مملکت خودتون حضور دارید برآیید بموازات حفظ موقعیت شغلی و منبع درآمد.
کوتاه سخن آنکه، شرایط پیش رو جهت مهاجرت طی سه سال آینده، شرایط بسیار ایده آلیست مشروط بر آنکه همتی کنید و برای یادگیری زبان، قدم های جدی بردارید.
با آرزوی موفقیت

اشتراک گذاری