تمهیدات قبل از عزیمت

توصیه اکید ما اینستکه تا قبل از دریافت ویزا ،پل های پشت سرخود را خراب نکنید یعنی اینکه از محل کار خود استعفا ندهید یا بعبارتی تو گوش رئیس خود نزنید، خانه خود را به فروش نگذارید، خودروی شخصی و لوازم منزل را به حراج نگذارید و الی آخر ولی تا می توانید زبان بخوانید(برای متقاضیان کبک، زبان فرانسه در اولویت اول و برای متقاضیان سایر ایالت ها، زبان انگلیسی در اولویت اول.

البته بعدها متوجه خواهید شد که هرچه خوانده اید بازهم کم بوده است.)

 

حالا ویزا در دستانتون هست و به قول دوستی که مقیم کاناداست الآن پاسپورت شما ارزش طلا پیدا کرده چون تا چند سال پیش به شما ویزا نمی دادند و شما فقط با یک برگه وارد کانادا می شدید، خلاصه تا چند روزحسابی خوشحالید چراکه بالاخره پس از تحمل سختی ها و صبر و بردباری فراوان موفق شدید ویزا بگیرید و شروع می کنید در رویاهای خودتون غوطه ورشدن. بعضی اوقات هم دودل می شید که حالا واقعن پس از عمری زندگی در این سرای کهن حالا همه چیزو بذارمو برم تو یک سرزمین غریب و همه چیزو از صفر شروع کنم. حالا ما فرض می کنیم که شما همه این کلنجارهارو با خودتون رفتید و دیگه تصمیم جدی گرفتید که ترک وطن کنید.

حالا شروع می کنید به طرح پرسش…
و اما سئوال هایی که پس از دریافت ویزا، مسلسل وار از ذهن هر متقاضی می گذرد کم و بیش شامل اینها خواهد بود:
– کی بروم؟ بهترین زمان برای لندینگ شدن چه زمانیست؟
– بلیطمو الآن رزرو کنم بهتره یا بگذارم بعد از اینکه همه کارهام تموم شد؟
– وسایل خانه را چکار کنم؟ بفروشم یا آنها را در منزل مادری یا پدرخانمی یا دوست خود بگذارم؟
– محل کارم؟ محل کارمو چیکار کنم؟ برای چند ماه مرخصی بدون حقوق بگیرم یا به کل استعفا بدم بیام بیرون؟
– چه چیزهایی باید حتماً با خود بیاورم و چه چیزهایی نیاورم یا با توجه به محدودیت بار در اولویت اول من نباشد؟
– مدارک خود را اینجا ترجمه کنم و با خود ببرم یا در کانادا ترجمه کنم؟
– گواهینامه بین المللی بگیرم یا نامه سابقه گواهینامه رانندگی از شهرک آزمایش و وزارت امورخارجه؟ سابقه بیمه اتومبیل چی؟ اونجا ببرم می تونم تخفیف بگیرم یا نه؟
– چقدر پول همراه خودم ببرم؟ دلار کانادا که به قیمت دولتی عرضه نمی شه پس یورو ببرم بهتره یا دلار آمریکا که حداقل بخشی از اونها رو میشه به قیمت دولتی تهیه کرد؟
– همه داراییمو تبدیل به پول کنم و با خودم ببرم یا بخش عمده ای از اونو اینجا بذرام و یک منبع درآمد هم از ایران داشته باشم؟
– کارهای پزشکی قبل از عزیمت شامل چشم پزکشی،دندانپزشکی، هرگونه جراحی از جمله جراحی های زیبایی رو همینجا انجام بدم یا بذارم برم کانادا؟
– چه کتاب هایی رو با خودم بیارم و کدومهارو نیارم؟
– چه جور ساکی تهیه کنم و وسایلمو چطوری وزن کشی کنم تا جریمه اضافه بار ندهم؟
– اصلن چه کارهایی رو حتمن حتمن باید همینجا و قبل از رفتن انجام بدم؟
– انجام چه کارهایی رو می تونم به آدم معتمدی وکالت بدم و خودم هرچه زودتر وارد کانادا بشم؟(پرسشی که برای هرچه زودتر آداپته شدن با محیط جدید اهمیت داره)
– مدرک معتبر زبان فرانسه یا انگلیسی را اینجا امتحان بدم و با خودم ببرم یا برم اونجا امتحان بدم؟
– و ده ها پرسش گوناگون

پاسخ به هریک از این سئوال ها گاه مستلزم تهیه نوشتاری در حد یک مقاله است و اگر گمان می کنید که ما بصورت مفصل به تمامی این سئوالات در همین وب سایت پاسخ می دهیم دچار خطا شدید.
طبیعیه که موکلین ما تنها کسانی هستند که می توانند بصورت رایگان به پاسخ این سئوالات دسترسی داشته باشند بنابراین طرح اینگونه پرسش ها فقط از آن نظر مفید است که باعث خواهد شد تاعموم بازدیدکنندگان به این موضوع آگاهی کامل پیدا کنند که پس از اخذ ویزا، پروژه ای بزرگ پیش روی خود دارند که باید با یک برنامه زمانبندی درست بتوانند تمامی فعالیت های دقیقن تعریف شده خود را در یک بازه زمانی تقریبی به اتمام برسانند و در بهترین زمان ممکن و با آمادگی کامل قدم بر سرزمین جدید بگذارند.
با آرزوی خبرهایی خوش برای منتظران ویزا.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *