روز باکسینگ دی (Boxing Day) در کانادا

یک روز پس از آغاز روز کریسمس یعنی در تاریخ بیست و ششم دسامبر هرسال در کانادا روز یا بعبارت درست تر، روزهای باکسینگ دی آغاز و تا پایان ماه دسامبر ادامه پیدا می کند.

در طی این مدت، فروشگاه های شناخته شده و ناشناخته، دارای محصولاتی گوناگون اعم از پوشاک و لوازم خانگی و صوتی و تصویری، اقدام به اعمال تخفیف های 20 تا 80 درصدی بر روی اجناس خود می نمایند و مردم مشتاق نیز از همان ساعت های نخستین روز اول با در دست داشتن آگهی های تبلیغاتی فروشگاه های مذکور که در آن لیست اقلام کاهش قیمت یافته همراه با شکل و مشخصات آنها (بخصوص لوازم خانگی و صوتی و تصویری) درج شده است جلوی فروشگاه های مذکور صف می بندند تا به نوبت وارد فروشگاه شده و خرید نمایند. صف هایی که در جلوی برخی از فروشگاه ها مشاهده می گردد بدین خاطر است که از ازدحام بیش از حد افراد در محل فروشگاه (فروشگاه هایی که جهت پذیرش مشتریان از فضای کمی برخوردارند)جلوگیری می نماید. البته در بیشتر موارد، فروشگاه ها ی دارای برند مشهور در یک مرکز تجاری بزرگ قرار دارند و این مکان ها از چنان فضای بزرگ، جذاب و متنوعی برخوردارند که تمامی مراجعین را در دل خود جای می دهند و نیازی به انتظار در قالب صف های طولانی در فضای بیرون و تحمل سرمای زمستان نمی باشد.

بهترین روش خرید و استفاده از شرایط بوجود آمده بدینگونه است که از چند روز قبل از شروع این روزها، آگهی های مربوط به روزهای باکسینگ دی تهیه گردد و با شناسایی و مقایسه لوازم مورد نیاز منزل و قیمت تخفیف خورده و فروشگاهی که آن محصول را ارائه می نماید اقدام به برنامه ریزی مناسب برای رسیدن بموقع به فروشگاه مورد نظر و تهیه اقلام مورد نیاز با قیمت استثنایی در همان روز نخست نمود.

فضای موزیکال و شاد این مکان ها همراه با چهره های فروشندگان حرفه ای و مشتری مدار باعث می گردد تا حتی اگر به قصد خرید نیز وارد این مکان ها نگردید لاجرم تحت تاثیر فضایی که شما را تشویق به خریدکردن می نماید دست خالی بیرون نیایید. به تجربه خواهید دید که حتی ممکن است بمدت دوازده ساعت تمام درگیر خرید باشید بدون آنکه احساس خستگی نمایید چراکه با وجود استراحتگاه های متنوع، فضا سازی باجریان آب و گیاهان طبیعی و وجود کافی شاپ های گوناگون در مسیر خرید، واژه خستگی معنای خود را از دست می دهد.

نکته بارز این روزها، مشاهده چهره های شاد و خندان مردمیست که پس از یکسال تلاش و کوشش و در واپسین روزهای سال، از امکان تهیه اقلامی که در طول سال تهیه آنها براحتی برایشان میسر نبود عمیقن خشنودند و حال با دستی پر، سال را به پایان می برند و سال جدید را درکنار وسایلی که برای رفاه و آسایش و کسب لذت خود فراهم آورده اند سپری می نمایند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *