صدور ویزا با شیر یا خط یا مبتنی بر مدارک غنی!

صدور ویزا با شیر یا خط یا مبتنی بر مدارک غنی!!!!

اینروزها احتمالن زیاد شنیدید که آفیسرها صدور ویزای متقاضیان رو شیر یا خط می کنند یا صدور ویزاها شانسی شده و از این قبیل مطالب.
این موضوع هم می تونه درست باشه هم نادرست. از این جهت درسته که گاهی آفیسر بر اساس مدارک ارائه شده توسط متقاضی ویزا در موقعیت پنجاه پنجاه قرار می گیره که درخواست ویزا رو ریجکت کنه یا قبول.
از طرفی اگر مدارک آنچنان قوی باشه که آفیسر رو قانع کنه عملن شما آفیسر رو خلع سلاح کردید و از روی قصد هم نمی تونه شمارو ریجکت کنه.
دوستان توجه داشته باشند که مجموعه ای از عوامل با هم در صدور یا رد ویزا موثرند.
اینکه فکر کنیم به صرف داشتن شینگن و تمکن مالی خوب و داشتن دعوتنامه، باید حتمن ویزا صادر بشه تصور نادرستیه.
این موضوع رو هم در نظربگیرید که وقتی میزان تقاضای ویزا از جانب کشوری چون کشور ما از حد نرمال بالاتر می ره آفیسر می تونه سختگیری بیشتری بخرج بده در مقایسه با مثلن شهروندی از ترکیه که قصد سفر به کانادارو داره.
از اینرو برای اینکه احتمال گرفتن ویزارو بالا ببرید باید پرونده ی شما تا جاییکه ممکنه غنی و پربار باشه.
حالا منظور از غنی بودن و پرزنته ی خوب مدارک چی هست؟
برای نمونه اگر در مورد دعوتنامه بخواهم اشاره ای داشته باش اینکه داشتن دعوتنامه درسته یک نقطه ی قوت در درخواست ویزای ویزیتوری محسوب میشه، ولی نسبت بین دعوت کننده و دعوت شده، وضعیت اقامتی دعوت کننده، موقعیت شغلی و درآمد وی، دلیل یا دلایل دعوت، نحوه ی نگارش متن و پاراف بندی، چیدمان مدارک دعوت کننده در انتهای دعوتنامه و اینکه چه مدارکی اهمیت دارند و از همه مهمتر خلاقیت در آوردن دلیل دعوت و استفاده از واژه های مناسب می تونه بر روی نظر آفیسر بسیار تاثیر گذار باشه.
اینکه یک نمونه دعوتنامه رواز توی اینترنت کپی کنیم و فقط اسامی و تاریخ ها و … رو تغییر بدیم و از خاله ی مادرمون که ۶۰ سال باهامون تفاوت سنی داره بخواهیم دعوتنامه رو بفرسته با ذکراین دلیل که ایشون دلش برای شما تنگ شده، هر آفیسری ببینه حتی خوشبین ترینشون، با فرض اینکه سایر مدارکتون هم ردیف باشه، براحتی با ذکر اینکه هدف از سفر مشخص نیست، درخواست رو ریجکت می کنه. حالا شما صدبارم شینگن داشته باشید و ده تا کارخونه و کلی اهل و عیال. فقط با استناد به همین دعوتنامه پروژه تون به سرانجام نمی رسه.
گاهی اوقات اگر شخصی بدون دعوتنامه اقدام کنه، البته مشروط به احراز سایر شرایط، بهتر از استفاده از دعوتنامه ای باچنین سبک و سیاقی هست.
مخلص کلام اینکه، برای اینکه آفیسر مجبور نشه دست در جیبش کنه و سکه ی شیر یا خط بندازه، طوری مدارک و مستندات رو برای وی چیدمان و ارائه کنید که با رضایت کامل و بدون هیچ تردید و شبهه ای، نامه ی پاس رکوئیست رو براتون صادر کنه.

شاد باشید وسرافراز

اشتراک گذاری