برنامه سرمایه گذاری کبک جهت اخذ ویزای اقامت دایم

درصورتیکه ارزش دارایی های شما و همسرتان اعم از ملک،کارخانه،ماشین،خانه، سهام و … حداقل به میزان 1،600،000 دلار کانادا باشد احتمال واجد شرایط بودن شما جهت دریافت ویزای اقامت دایم از طریق برنامه سرمایه گذاری وجود دارد. از اینرو با برآورد   شرایط شما یکی از دو برنامه متداول سرمایه گذاری در کانادا می تواند راهگشای شما باشد.

 

  برنامه سرمایه گذاری کبک جهت اخذ ویزای اقامت دایم:

 

·          ارزش دارای شما و همسرتان حداقل بالغ بر 1،600،000 دلار کانادا باشد.

 

·          در پنج سال گذشته حداقل دو سال سابقه مدیریت تمام وقت یا پاره وقت در زمینه کشاورزی، صنعتی، تجارت در بخش خصوصی ، دولتی یا سازمان های   بین المللی داشته باشید.

 

مفهوم مدیریت: برنامه ریزی، مدیریت  و کنترل مواد اولیه ، منابع مالی و انسانی آن تجارت را بر عهده داشته باشید.

 

در صورت حصول شرایط فوق، متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کبک باید مبلغ 800،000 دلار کانادا را به سود دولت کبک در یکی از موسسات معرفی شده کانادایی سرمایه گذاری نماید و پس از 5 سال اصل مبلغ بدون سود به وی بازگردانده         می شود.

درغیر اینصورت این امکان نیز برای متقاضی وجود دارد که مبلغ 800،000 دلار از یکی از موسسات معرفی شده بصورت وام 5 ساله و بمنظور تامین شرط فوق دریافت نماید که در اینصورت مبلغ واریزی بعنوان سود و کارمزد وام 5 ساله پرداختی، محاسبه شده و به متقاضی بازگردانده نمی شود.

شرایط متقاضی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار  و قابلیت انطباق پذیری در تصمیم گیری اداره مهاجرت مورد توجه قرار خواهد گرفت  اما متقاضیان برای دریافت اقامت دایم از این راه ملزم به دانستن دانش زبان انگلیسی و فرانسه نمی باشند.

 

لازم به ذکر است که مهاجرانی که از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک اقامت دایم دریافت می کنند ملزم به زندگی ، کار و یا راه اندازی تجارت در این ایالت نحواهند داشت و متقاضی، اقامت دایم برای خود، همسر و فرزندان زیر 22 سال دریافت خواهد کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *