لزوم داشتن یا نداشتن مدرک زبان برای گرفتن پذیرش یا ویزای دانشجویی

لزوم داشتن یا نداشتن مدرک زبان برای گرفتن پذیرش یا ویزای دانشجویی

در این نوشتار، اختصاصن به موضوع ضرورت نیاز یا عدم نیاز به مدرک زبان در گرفتن پذیرش در مقطع دوره های کالج یا رشته های فنی و حرفه ای اشاره می گردد.
پرداخت به این موضوع می بایست در کنار سایر پارامترهای متقاضی صورت پذیرد مانند سن و مدارک مستندی که دلالت بر سوابق مرتبط گذشته ی متقاضی با رشته ی انتخابی دارد.
ولی اگر بخواهیم بصورت کلی نگاه کنیم سه نوع پذیرش در مقطع کالج و رشته های فنی حرفه ای وجود دارد:

• با مدرک زبان
• بدون مدرک زبان
• با مدرک یا بدون مدرک زبان ولی مشروط

برخی رشته های تحصیلی در برخی کالجهای معتبر اکیدن نیاز به مدرک زبان با حداقل نمره مورد انتظار را دارند در صورتیکه تقاضا برای آن رشته زیاد باشد شانس گرفتن پذیرش به کسانی داده می شود که مدرک زبان با نمره مناسب در دست داشته باشند.
در برخی رشته ها کالج ها از شما مدرک زبان برای پذیرش درخواست نمی کنند یعنی پذیش را براحتی صادر کرده ولی در صورت گرفتن ویزا و قبل از شروع دوره، از شما تست ارزیابی سطح زبان می گیرند.
کالج هایی هم هستند که در صورت ارایه یا عدم ارایه مدرک زبان به شما پذیرش مشروط می دهند بدین معنی که با تعیین سطح زبان شما بر اساس مدرک زبان ارایه شده ، شما را الزام به گذراندن دوره زبان در همان کالج می کنند بدین صورت که از شما مبلغی در حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار دریافت می کنند تا برگه ی پذیرش را صادر کنند و بدین ترتیب مطمین گردند در صورت صدور ویزای شما، مستقیمن وارد همان کالج شده و دوره ی خود را می گذرانید.
در مورد آخر فرض کنید شما ایلتس اکادمیک نمره ۵ گرفته اید در حالیکه الزام کالج به کسب نمره ۶ بوده است در اینصورت ، با محاسبه اینکه به چند هفته کلاسهای امادگی کالج نیاز دارید تا به سطح مورد نظر برسید طی جدولی بهمراه میزان شهریه ی دوره ی زبان، به شما اعلام می کنند.

ممکن هست پرسیده شود با فرض گرفتن پذیرش، در هنگام در خواست صدور ویزای تحصیلی، داشتن مدرک زبان چه تاثیری بر صدور یا عدم صدور ویزا می گذارد؟
علیرغم اینکه در چک لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی هیچ اشاره ای به مدرک زبان نگردیده است ولی توصیه ی کلی ما این هست که جهت تاثیرگذاری مثبت بر آفیسر بررسی کننده پرونده و نشان دادن این نکته که شما چقدر در تحصیل جدی بوده اید که هزینه و وقت زیادی را متقبل شده اید تا مدرک زبان ارایه دهید ، تلاش کنید بهنگام درخواست ویزا مدرک مذکور را ارایه نمایید. هرچند که مواردی متعددی بوده اند که با به حداقل رساندن ریسک در سایر پارامترهای خود و بدون ارائه مدرک زبان، ویزای خود را دریافت کرده اند.

دوستان توجه داشته باشید موضوعاتی که در این نوشتار بدان اشاره شد یک چهاچوب کلی را ارایه می کند و بدین معنی نیست که بعنوان یک اصل شامل حال تمامی متقاضیان ویزای تحصیلی گردد بلکه هر متقاضی، پارامترها و شرایط منحصر بفرد خود را دارا می باشد که می بایست بصورت جداگانه مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
گروه مهاجرتی پرشین کن ، آمادگی آن را دارد تا طیف متنوعی از رشته هایی که در مرحله ی اخذ پذیرش نیاز به مدرک زبان ندارند ارایه نماید و با احتساب سایر پارامترها و ارائه ی مشاوره لازم، مرحله درخواست صدور ویزای تحصیلی این دسته از متقاضیان را به سرانجام مطلوب برساند.

با آرزوی بهروزی برای شما

اشتراک گذاری