برنامه نیروی متخصص استان ساسکاچوان

یکی از برنامه های جذاب مهاجرتی برای کسانی که تمایل دارند از طریق نیروی متخصص اقدام به مهاجرت نمایند برنامه ی نیروی متخصص استان ساسکاچوان می باشد. در واقع این برنامه شامل سه زیرگروه است ولی ازآنجاییکه یکی از این برنامه ها نیاز به جاب آفر (پیشنهاد کار) دارد ما به معرفی  دو برنامه ی دیگر می پردازیم که امکان اقدام از طریق آنها توسط متقاضیان ایرانی وجود دارد:

  • برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان از طریق اکسپرس اینتری:

در این روش ابتدا شما می بایستی حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز برنامه نیروی متخصص فدرال (FSW) را دارا بوده و وارد استخر اکسپرس اینتری (ورود سریع) شده باشید. لینک نحوه محاسبه امتیاز در FSW

و از طرف دیگر شما باید 60 امتیاز از 100 امتیاز  برنامه ساسکاچوان را کسب کرده باشید. لینک نحوه محاسبه امتیاز ذر برنامه نیروی متخصص ساسکاچون. در صورت تایید تمامی مدارک ارسالی، بین 1 تا 5 ماه زمان می برد تا نامه قبولی از استان را دریافت نمایید و بعد از آن بقیه مراحل از طریق پروفایل اکسپرس اینتری انجام می شود (ITA) که پس از دریافت دعوتنامه، ادامه پروسه تا گرفتن ویزا بصورت آنلاین در طی مدت زمان 1 تا 6 ماه بطول خواهد انجامید. بعبارتی تمامی مراحل تا زمان اخذ ویزا بصورت آن لاین انجام می گیرد.

  • برنامه OID (Occupation In-Demand):

در این روش اگر شما حداقل 67 امتیاز از طریق اکسپرس اینتری (FSW) رو نمی توانید بدست بیاورید اما شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان هست و حداقل 60 امتیاز از برنامه این استان را کسب می کنید می توانید از طریق این برنامه اقدام کنید. در این برنامه تمامی از زمان درخواست تا مرحله اخذ قبولی از استان، بصورت آنلاین انجام می پذیرد ولی پس از آن تا زمان دریافت ویزا ، ارسال مدارک بصورت کاغذی انجام می گیرد.

🔴 لیست بروز شده ی رشته های مورد نیاز استان ساسکاچوان 🔴

به آگاهی متقاضیان مهاجرت به کانادا می رساند اداره مهاجرت استان ساسکاچوان از تاریخ 4 اپریل سال 2019 اقدام به تغییر و به روز نمودن لیست رشته های مورد نیاز این استان به همراه کد ملی مشاغل آنها کرده است.
بر اساس این اعلام، مشاغل مورد نیاز شامل موراد ذیل می باشند:

مدیران خدمات اجتماعی، کد 0423
برنامه ریزان همایش ها و رویدادها (جشنواره ها، نمایشگاه ها و …) کد 1226
فوق دیپلم های حسابداری، کد 1311
نقشه برداران زمین، کد 2154
برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی، کد 2174
تکنسین ها و تکنولوژیست های معماری، کد 2251
مشاغل فنی در زمین شناسی و هواشناسی، کد 2255
تکنولوژیست آزمایشگاه پزشکی، کد 3211
تکنولوژیست پرتو پزشکی، 3215
سونوگرافر پزشکی، کد 3216
امدادگران، 3234
روانشناسان، کد 4151
مددکاران اجتماعی، کد 4212
مربیان مهد کودک، کد 4214
لیدرها و مربیان فعالیت های ورزشی، تفریحی وتناسب اندام، کد5254
قصاب ها، کد 6331
نانواها، کد 6332
شیشه برها، کد 2792
مکانیسین ماشین آلات سنگین، کد 7312
تعمیرکاران و مکانسین های کامیون و اتوبوس، کد 7321
سرویس کاران و تعمیرکاران لوازم خانگی، کد 7332

نکات بسیار مهم در هردوبرنامه فوق:

  • دقت نمایید که نامه سابقه کار شما منطبق با کد ملی مشاغل کانادا NOC باشد.
  • فرمت نامه تمکن مالی از بانک مطابق با الزامات و نیاز این برنامه باشد.
  • ظرفیت پذیرش در این برنامه هرچندماه یکبار اعلام می گردد و معمولن 4 تا 6 بار در سال اعلام و بلافاصله در همان روز، ظرفیت اعلام شده تکمیل می گردد.
  • علیرغم اینکه شما تعهد می کنید که در این استان بمانید و زندگی کنید و از طرفی ، هرچند مطابق قانون اساسی کانادا، بعنوان مقیم دائم، آزاد هستید در هر نقطه از کانادا که تمایل دارید زنگی نمایید ولی موکدن توصیه می گردد بمنظور جلوگیری از بروز مشکل و متهم شدن به عدم صداقت در زمان اخذ شهروندی کانادا، تلاش نمایید بین 2 تا 3 ماه بصورت فعالانه در این استان اقامت کنید و در جستجوی کار باشید تا اگر احیانن در طی این مدت کار مورد نظر خود را پیدا نکردید توجیهی برای خروج از استان داشته باشید.
  • در خصوص اینکه شغل شما در لیست رشته های مورد نیاز این استان، جزو مشاغل رگولیتد (مشاغلی که جهت فعالیت در این استان نیاز به اخذ مجوز از سازمان یا نهاد مربوطه را دارند) هست یا نه، دقت کافی مبذول دارید.

در صورتیکه تمایل دارید از شرح وظایف کد طبقه بندی مشاغل هریک از مشاغل و عناوین دیگر شغلی در همان کد، آگاهی بیشتری بدست آورید کافیست به لینک جستجوی کد رفته سپس چهار رقم مربوط به کد مورد نظر را وارد و سپس روی تب جستجو کلیک نمایید.

اشتراک گذاری

One Comment

  1. amir پاسخ

    سلام.سپاس از مطالب کاربردی و مفید سایت شما. ممکن هست در مورد نامه بانک توضیحات بیشتری بفرمایید .ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *