اخذ اقامت دائم کانادا با استفاده از ویزای کار

ویزای کار

اخذ اقامت دائم کانادا با استفاده از ویزای کار

در ابتدای مسیر اقدام برای مهاجرت و در مرحله ارزیابی اولیه متقاضی برای انتخاب برنامه مهاجرتی متناسب با شرایط وی، گهگاه به این نتیجه می رسیم که وی دارای شرایط مناسب جهت اقدام به درخواست مهاجرت از طریق برنامه های مهاجرتی نیروی کار متخصص یا برنامه های سرمایه گذاری نمی باشد یا بعضن بدلیل گران بودن هزینه تحصیل بدلیل افزایش ارزش دلار، امکان اقدام از طریق تحصیل نیز برای ایشان میسر نیست.

در این حالت تنها گزینه ای که می توان به این دسته از متقاضیان پیشنهاد داد اقدام از طریق پیدا کردن شغلی متناسب با تحصیلات یا دوره های فنی حرفه ای گذرانده و سپس اپلای کردن برای آن می باشد. پس با حضور فعالانه و روزانه در سایت های کاریابی کانادا هم این امکان وجود دارد که با ویزای کار، مجوز ورود به کانادا را بگیرید و پس از کسب یکسال سابقه کار تمام وقت، از داخل کانادا برای اقامت دائم درخواست دهید.

و اما ورود در این حوضه مستلزم دو پارامتر بسیار مهم هست:

1- داشتن یک رزومه قوی و حرفه ای، چراکه اولین وسیله مشاهده شما و جدی گرفتن درخواست کارتان توسط کارفرمای کانادایی، با فرمت درست رزومه و معرفی خودتان در قالب انتخاب کلمات مناسب که بیانگر توانایی های واقعی شما باشد نمایان می گردد. فراموش نکنید که کارفرما، قبل از اینکه شما را ملاقات کند یا از طریق اسکایپ با شما رو در رو گفتگو کند ابتدا رزومه ی شما را ملاقات می کند بنابراین برای اینکه دیده شوید و جدی انگاشته شوید باید وقت بسیاری را بر روی شکل و ساختار و جمله بندی رزومه بگذارید.

وب سایت زیر راهنمای بسیار کاملی در این زمینه می باشد:

http://www.cv.ca/home.aspx?lang=en-CA

2- آشنایی با زبان انگلیسی در حدی که بتوانید از عهده ی یک مکالمه ساده در مورد کار برآیید و بتوانید در خصوص توانایی هایی که در رزومه بصورت تیتروار بدان اشاره کرده اید توضیحات بیشتری در حین تماس تلفنی یا اسکایپی کارفرمای کانادایی ارائه نمایید. در حقیقت،کارفرما در حین ارزیابی توانایی های کاری شما،همزمان در حال ارزیابی توانایی ارتباط برقرارکردن شما از طریق زبان انگلیسی می باشد بنابراین اگر حتی تاپ ترین در دنیا باشید و بالاترین تخصص ها را هم داشته باشید ولی برخوردار از سطح زبان مناسبی برای ارتباط برقرارکردن نباشید هیچ کارفرمای کانادایی تمایلی به بکارگیری شما نخواهد داشت.

شغلهایی که امکان اقدام برای اونها از طریق ویزای کار هست طیف وسیعی از مشاغل را در بر می گیرند چه بسا متقاضی تنها با داشتن مدرک آرایشگری یا بعنوان مدرس پیانو و برخورداری از سطح زبان قابل قبول، به همین طریق موفق به اخذ ویزای کار کانادا شده است. ولی همانگونه که قبلن عرض کردم، حضور فعالانه و روزانه در وب سایتهای کاریابی همراه با رزومه ای حرفه ای، شانس شما را برای موفقیت در اخذ این نوع ویزا افزایش خواهد داد.

در ادامه ی مطلب، چند سایت کارایابی مفید معرفی می کنم تا پس از تهیه رزومه خود، جهت جستجوی مشاغل مورد نظر بدانها مراجعه فرمایید:

www.indeed.ca

www.jobboom.com

www.jobs.ca

www.workopolis.ca

www.careerbuilder.ca

www.acsess.org

www.eluta.ca

دوستانی که تمایل دارند می توانند بعد از گرفتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی، جهت اخذ ویزای کار از مشاوره و خدمات ما برخوردار گردند.

با آرزوی بهروزی و سربلندی.

اشتراک گذاری